MÜŞTERİ HATTI
0532 378 16 33

Hatay Minare Boya Ustası

Hatay Minare Boya Ustası mı arıyorsunuz? Şanslısınız firmamız ülkemizin tüm illerinde uzman kadrosu ile hizmet sunabilmektedir.

Unutmamalısınız ki minarelerin de bakımları özellikle boyanma işlemleri belirl aralıklar ile yapılmalıdır. Boya işlemleri düzenli olarak yapılan minarelerin ömürleri daima uzun olur. Uzun ömürlü minareler için boyaları zamaında yaptırmalısınız.


Günümüzde boyunun bir hayli uzatılmasından ötürü, mimari açıdan ´hoparlör direği´ yakıştırmasıyla tenkit edilseler de, esasen bu tenkitten uzaktırlar. Yapılış amaçlarına uygun olarak; yerleşmelerin seyrek, nüfusun az yoğun, yapıların da alçak olduğu zamanlarda ibadethanelerin pek çoğu mescitti (mimari açıdan bir sınıflama: genellikle şehre hitap eden büyük ibadethaneler cami, mahalle ya da ufak yerleşmelerdeki küçük ibadethaneler mescit olarak adlandırılır) ve minareleri de alçak yapılıyordu. Günümüzde ise yerleşimler sıklaşmış ve yayılmış, nüfus yoğunluğu artmış ve yapıların da yüksek katlı yapılmaya başlanmasıyla, mescit yerine hitap alanı geniş ve yüksek kapasiteli cami yapılmakta, bu yüzden minareler de apartmanlar arasında kalmayıp amaçlanan görevini yakalaması için yüksek inşa edilmektedir.

Bize Yazın...
Merhaba,
Karadağ Minarecilik olarak size hizmet sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?